Pigga upp din trötta vinterhy
Är du som många andra trött på att känna dig grå och nästintill transparent i hyn under vinterhalvåret?
Tan Me är ett italienskt spraytanmärke som endast använder sig av veganska produkter. Dessa produkter innehåller grönt pigment för att motverka att du blir orange i huden som många andra brun utan sol produkter ger.
Genom sitt breda utbud har de gjort att det finns något för alla oavsett om man är väldigt ljus eller mörkare i hyn. Samt om man föredrar spray, lotion eller mousse.
Se produktutbud nedan
-
TAN ME SPRAY
STRONG 7,5% DHA
Tan Me Spray 7,5% är en brun utan sol innehållande kosmetisk färg vilket innebär att du blir brun direkt och ser precis var du sprayat.
Att kalla denna produkt för spray tycker vi är lite missvisande då det mer är en mist som lägger sig jämnt och fint på huden.
******************************* Denna produkt passa dig som är lite mörkare i hyn eller önskar ett lite mörkare resultat. En perfekt kombination är att använda 7,5% DHA tillsammans med Tan me Bronzer -
Tan me Spray
6,5% DHA
Tan Me Spray 6,5% är en brun utan sol innehållande kosmetisk färg vilket innebär att du blir brun direkt och ser precis var du sprayat.
Att kalla denna produkt för spray tycker vi är lite missvisande då det mer är en mist som lägger sig jämnt och fint på huden.
******************************* Denna produkt passa dig som är lite ljusare i hyn. En perfekt kombination är att använda 6,5% DHA tillsammans med Tan me Mousse -
Tan me Spray
6,5% DHA Clear
Tan Me Spray 6,5% är en brun utan sol utan kosmetisk färg. Detta innebär att vätskan är helt transparent och effekten av produkten kommer successivt under de 4 verkningstimmarna.
Att kalla denna produkt för spray tycker vi är lite missvisande då det mer är en mist som lägger sig jämnt och fint på huden.
******************************* Denna produkt passa dig som är lite ljusare i hyn. En perfekt kombination är att även använda denna 6,5% DHA clear tillsammans med Tan me Mousse -
Tan me Bronzer
Tan Me Bronzer är en brun utan sol-lotion innehållande kosmetisk färg vilket innebär att du blir brun direkt och ser precis var du smort in dig.
Att kalla denna produkt för spray tycker vi är lite missvisande då det mer är en mist som lägger sig jämnt och fint på huden.
******************************* Denna produkt passa dig som är lite mörkare i hyn eller önskar ett lite mörkare resultat. En perfekt kombination är att använda 7,5% DHA tillsammans med Tan me Bronzer
**************************** -
Tan me Mousse
Tan Me Mousse är en brun utan sol-lotion innehållande kosmetisk färg vilket innebär att du blir brun direkt och ser precis vart du smort in dig. Med hjälp av en mits/handske smörjer du enkelt in dig och får ett jämnt resultat. Moussen är silkeslen att smörja in sig med och är lätt att få jämn.
******************************* Denna produkt passa både dig som är lite ljusare i hyn men även märkare. En perfekt kombination är att använda Tan me Mousse tillsammans med Tan me Spray 6,5% -
Tan me Maintainer
Tan Me Maintainer är en lotion innehållande väldigt lite brun utan sol och används för att förlänga "brännan" från de andra produkterna och hjälper till att får ett jämnare resultat när färgen försvinner.
**************************** Denna produkt passar alla ovan nämnda produkter
Lämna ett svar